Please reload

© 2011 - 2019      Komunitný portál      ♥      Tvorený s láskou      |        psytrance.sk crew        |      Fórum      |      MediaKit.zip      |      Cookies   

PSYTRANCE II - Súčasné prevedenie

Dievča sedí vo vlaku. Zrazu k nej pristúpi vysoký chlapec v príliš voľných nohaviciach a s úsmevom dokorán jej podáva pestrofarebný letáčik. Je to pozvánka, na nejakú udalosť. Nad kontrastne graficky znázornenou mandalou je veľký nápis: „Psychedelic Trance party“. Aká je to vlastne udalosť a čo môže dievča od nej očakávať?

 

zdroj: www.trancentral.tv

 

Psytrance v súčasnosti nie je len elementárnym vyjadrením pre samotný hudobný žáner. Predstavuje celistvú symbiózu hudby, tvorby, myšlienok, obliekania a celkového životného štýlu. Dokáže ľudí spájať v komunity a vytvárať si vlastný vesmír hodnôt a postojov. Po rozmachu na ostrove Goa, opísanom v našom prvom článku, nastala globalizácia.

 

Psytrance sa usídlil v mnoho krajinách, sociálnych vrstvách a lokálnych jednotkách. Vytvoril si tak medzinárodnú estetiku elektronického žánru, pričom sa neustále rozvíja do všetkých sfér. Snaží sa zachovávať kultúru mierumilovnosti, tolerancie a otvorenej mysle. Trendom sa stáva aj vychádzanie z nedávnej, čisto underground-ovej podoby do postupnej komercializácie a prenikaniu na verejnosť.

 

Psytrance si najčastejšie môžete vypočuť na lokálnych parties, udalostiach a festivaloch, prostredníctvom producentských liveacts alebo DJ setov. Keďže má mnoho podôb, dokáže sa prispôsobiť hocakej dennej, či nočnej hodine a preto môže hrať nepretržite. Často bývajú psytrance party rozdelené na 2 priestory / stages. Prvým je hlavný stage s parketom, kde si môžete vypočuť odrody tanečných, rytmických subžánrov. Druhým býva tzv. „chill out“, alebo aj „chill out area“, kde si pri tónoch upokojujúcich, pomalších subžánrov môžete v kľude posedieť, vypiť čaj a rozjímať.

 

Origin Festival, Afrika

zdroj: www.pollyfonika.com

 

Psytrance scéna ďalej disponuje prvkom, vďaka ktorému dokážete tento štýl zaručene rozlíšiť od ostatných. Je ním UV active výzdoba a dekorácie na party. Dekoratéri a výtvarníci po celom svete vytvárajú psychedelické obrazy, veľkoplošné inštalácie, výplety a lycry. Z každého priestoru tak vyčarujú ríšu divov. Z hudobnému štýlu psytrance má teda navštevník aj plnohodnotný, audiovizuálny zážitok.

 

Share on Facebook
Please reload

Súvisiace články...
Please reload