top of page

Zahadum Sphere


Toto slovenské psytrancové uskupenie (alebo crew) vzniklo na prelome tisícročí. V súčastnosti organizujú akcie RetroSpectro a Dupanica. V roku 2017 spolupracovali s The Basement Crew na multižánrovom festivale Basement v komárňanskej pevnosti, kde mali psytrancový stage.

www.facebook.com/ZahadumSphere

 

ČLENOVIA

Psyonicle, Cummis, Insyde, Psyguy, Robas, Tatyx, Crystalix

 

VZNIK

Zakladateľom Zahadum Sphere crew je DJ Psyonicle. Ako prvý sa k nemu pridal Cryptical. Takto vo dvojici fungovali najprv ako DJs najmä v chilloute. Neskôr na mainstage ako úvodní DJs.

Postupne sa prepracovali k spoluorganizovaní akcii, napríklad Kúzla a čary v Stratenom údolí a na niekoľkých ročníkoch festivalu Mystika v Blatnici pri Martine, ktorého hlavným organizátorom bol Spectral Sound. Psyonicle spoluorganizoval aj dva ročníky víkendovej indoorovej akcie Crystal Code so Stafom zo PsyAlaska Crew.

Postupne do Zahadum Sphere pribudli DJ Cummis, Inpsyde a Psyguy. Neskôr sa pridali Robas a Tatyx. Tatyx ako jediný z crew tvorí vlastnú muziku. Spolu s nemeckým producentom je spoluautorom projektu Sons of Sol. Posledným a zároveň najmladším členom sa stal Crystalix.

 

PSYONICLE

Soundcloud, Facebook

Psyonicle začal hrávať ako 16 ročný v Nitre v Starej pekárni. K psytrancusa dostal v '99. Hrať ho učil Gyrro na jeho playeroch Numark. Psyonicle spočiatku hrával v chilloute. Neskôr sa dostal aj na main stage. Jeho prvá party mimo Nitru bola Sklabina open air 2004.

Hrával nočnú muziku vždy, keď sa dalo. Medzi jeho obľúbené projekty patrili Skazi, Talamasca, Dark Soho, Transdriver, Miranda, Shift, N3xu5, Tryambaka. Jeho vkus sa nejako extra nezmenil - hráva nočnú dynamickú muziku (do 150bpm). Rád si zahrá aj morning, ale zriedka.

Hral na rôznych festivaloch, napríklad Cosmic Frog (CZ) , Mystika (SK), Mystic forest (CZ) a party Crystal Code (SK) , Child o Flowers (SK) , Lední Zvěř (CZ).

Podľa jeho vlastných slov: "Psytrancu vďačím za veľa najmä za kopu skvelých ľudí, čo som postretával za kopu zážitkov, priateľstiev a moju nastávajúcu :)"

Videá

Psyonicle @ Lední Zvěř/CZ 2.-4/3/2k18

Inpsyde b2b Psyonicle @ Tree of live preparty TT/SK

 

CUMMIS

Soundcloud, Facebook

Radoslav aka DJ Cummis is psytrance and psychill Dj from Slovakia, who found this beautifull cosmic music style in 1999. Over time, he wanted to participate in the scene more than just music consumer, therefore he started to play chillout sets in 2010, later followed with morning and twilight psytrance sets.

His sets are full of melodic, energetic psychedelic music,with lot of woman vocals and traditional instruments. To his favorite labels belong Nano rec., Twisted rec., Mystic sound rec., Iono music, Dacru rec...

Past gigs: Bassement Festival OA SVK, Beats for Love OA CZ, WAHA festival RO, Transform Festival 2017 OA SVK,

The Never Ending Story Warszawa PL, Tree of Life Festival preparty SVK, Sound Script Gathering SVK, Andromeda 2 OA SVK, HelloWeed SVK, We Are In Space-6 SVK, SUBTONIKA - Santa`s revenge, Letní Zvěř 2016 CZ, Cosmic Dance festival SVK, Jazierko 4 OA, SVK, Afterglow SVK, UFO BUFO 2016 CZ, Crystal Code to Magic Forest vol.5 SVK, UV Expo SVK, Lední Zvěř CZ, Unique Soundform Nitra, PsyYachtTrance Brno, Subtonica, Letní Zvěř 2015, We Are In Space-5, TRANSYLVANIA CALLING 2015, Ufo Bufo 2014-15, We Are In Space 4...


Video

DJ Cummis At Switched Axis Tatranska Lomnica

 

INPSYDE

Mixcloud, Facebook

Elektronickú hudbu začal počúvať okolo roku 1999. Vtedy som počúval dnb a techno. V 2001 sa ku nemu dostali prvé psytrancové tracky, ktorými zostal úplne unesený a po prvej party v 2003 vedel, že je to cesta ktorou chce ísť.

Rokmi počúvania hromady psytrancu, chillout a ambientu a chodenia po party, Začal si v tej hromade hudby nachádzať štýly a interpretov ktoré sú mu najbližší. Zistil, že najradšej má dynamické a atmosferické skladby aj ranného ale najviac nočného charakteru a chillout pre svoju rôznorodosť a oddychový charakter a pozitívny vibe.

V 2012 začal hrať prvé sety na chatách a súkromných mini akciách a od 2013 už oficiálne ako člen Zahadum sphere crew. Vo svojich chilloutových setoch mixuje najradšej downtempo psychill a psydub s ethno prvkami a v psytrancových nočné štýly: night psytrance, forest, dark od 145-150bpm


 

PSYGUY

Soundcloud, Mixcloud, Facebook, Gallery

Miro alias PsyGuy je slovenský DJ. Keď bol v roku 2008 na svojom prvom psychedelickom večierku, vedel, že je to posledná zastávka na dlhej ceste nájsť dokonalú hudbu pre uši a srdce.

Na samom začiatku svojej kariéry hral len pre svojich priateľov na malých párty a chalupách len pre zábavu. Začal Djing najmä s chillout hudbou, potom dark psytrance a fullon.

Po dlhom čase hľadajúc ideálny subžáner psytrance našiel ten, ktorý je pre neho najlepší. Jeho záľubou je teda forest psytrance.

 

ROBAS

Soundcloud, Facebook

Jeho prvý kontakt so psytrance bol keď mal len 13 rokov a 1. párty navštívil keď mal 15. Vtedy prvýkrát započul projekt Atma a okamžite sa zamiloval do melodických subžánrov psytrance.

Jeho Djská kariéra sa začala pred piatimi rokmi a odvtedy stihol zahrať na viacero festivaloch a párties na Slovensku v Česku a 2x v Holandsku.

Robas si vo svojej krátkej kariére stihol zahrať na jednom pódiu s menami ako: Atma, Boom Shankar, Hux Flux, Lunarave, U-Recken, atď.

Taktiež je organizátorom projektov Dupanica, RetroSpektro, Tree of Life preparty a spoluorganizátorom viacerých psytrance parties napr. HelloWeed a Zahadum (psytrance) Stage na Basement Festivale 2017.

Jeho sety sú plné pozitívnej energie a nenechajú vás len tak nehybne sedieť. (psychedelic, full on, progressive)

Video 1 a Video 2 na Facebooku

 

TATYX

Soundcloud, Facebook

Jozef Holec, a.k.a. Tatyx, was born in Slovakia in 1992. He started with psytrance jorneys in 2011. His Dj career started in 2014. He played on lots of festivals, OA parties, clubs etc. in Slovakia and Czech republic. He like play progressive psytrance, psytrance with nice melodies and groovy basslines. He started producing music in half of year 2015.

He connected to remix contest Mahanada- Back to nature and make one remix. This Ep was released in December 2016 by Euroforix rec. (Denmark) He finished project called "PSYTYX - Time EP " Psy-Techno project with Psychasm. He contributed with 2 original tracks and 2 remixes. This project was released in January 2017 by Euroforix rec. (Denmark).

Tatyx is now working on new materials, stuffs and new music for all people. His music can best be described as a fusion between psytrance and electro elements, not to mention inclusion of vocals on many tracks, a fact that takes his sound to a richer level. He looking for new experiences, opportunity and collaborations with another artists. Of course he welcome booking to play in Europe etc.

 

CRYSTALIX

Mixcloud

Paťo a.k.a Dj Crystalix je dvadsaťročný začínajúci člen slovenskej, psytrance-Dj posádky. Osudovo náhodne viedli jeho prvé kroky na psytrance party už v 15-ich rokoch. Crystalix bol štýlom psytrance maximálne fascinovaný, zvolil si ho za svoju životnú cestu a zostal verným návštevníkom parties. Hudba sa stala jeho jediným priateľom i v najťažších životných chvíľach. Patrónom jeho začínajúcej kariéry sa stal Dj PsyGuy (Zahadum Sphere), ktorý ho intenzívnym povzbudzovaním a trénovaním viedol až k prvému vystúpeniu.

Crystalix začal svoj štýl dj-ingu v melodických variáciách progressive, z ktorých sa však, postupom času, preorientoval na dynamické sféry psychedelic psytrance a night psytrance (145–148bpm). Má za sebou viaceré vystúpenia na domácej pôde napr. Fortune festival, Psytrancovica a v Českej republike, ako napr. Planet Blue Night 2018 a Lední Zvěř.

Crystalix@Ledni_Zveř 2.-4.3. 2k18 RS Křižanov/CZ

#crews

601 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page