top of page

The Art of Vision


Crew vznikla niekedy v roku 2010. Odvtedy sa portfólio tejto mladej skupiny točí okolo psytrancu a jeho subžánrov. Toho času stoja za projektom, ktorý sa každoročne koná v období Halloweenu...

www.facebook.com/The-art-of-vision-137343096371326/

 

ČLENOVIA

Hraxxo, Wave Axis, Nokoklaus, Yawkyawk

 

VZNIK

Vznik sa datuje na jeseň roku pána 2010, kedy sa partička mladých a nadšených raverov rozhodla, že by nebolo zlé prevziať iniciatívu za už vtedy málo aktívnu trnavskú psytrancovú crew Carpathian Spirit a udržať tak akcie aj v okolí Trnavy... Z konkrétnych postáv za vznikom crew stojí Hraxxo (Tomáš Hraška) a Wave Axis (Viktor Antal).

Všetko to začalo lokálnymi parties v Mood pube neďaleko Trnavy, kde vtedy vystúpili matadori slovenskej psy scény ako bol vtedy napr.: Matuzalem, Harihara a ďalší.

Po tomto príjemnom období nastala éra rušenia a zatvárania klubov v meste. Crew bola nútená sa zo svojimi parties neustále sťahovať. Pobehali asi všetky v tom čase schopné undergroundové music kluby v Trnave, až sa to dostalo do bodu, kedy bolo treba hľadať vhodné priestory aj inde. Ten vyhovojujúci sme nakoniec našli v Piešťanoch na Lodenici a tým pádom mohli žúrky pokračovať.

Medzitým sa uskutočnili personálne zmeny a do crew vstúpil DJ Nokoklaus, ktorý predtým hrával za pôvodnú Carpathian Spirit crew. Tým dostala zostava nový vietor do plachiet. Výsledkom bola prvá víkendovka s názvom Trip To Zen. V rovnakom období sa zostava podieľala i na spoluorganizácii legendárnej 4.8 party na Hornej Strede pri Piešťanoch.

Po tejto sezone sa crew po prvý krát objavila i v Novom Meste nad Váhom, kde za asistencie DJ Strima prebehli 2 veľmi pekné akcie. Od týchto chvíľ psytrance z novomestského klubu už prakticky nezmizol, za čo je celá posádka veľmi rada!

SÚČASNOSŤ

Pomaličky sa dostávame do súčastnosti, ktorej znakom je odchod jedného zakladajúceho člena do UK a druhého do Prahy... Ale týmto samozrejme nič nekončí, pretože i keď sa crew vzdala všetkých rozbehnutých projektov, tak zároveň sa rozhodla založiť nový a trvalý projekt s názvom HelloWeed, ktorý prebieha za spolupráce s DJom Robasom zo Zahadum Sphere. Ako zatiaľ posledný vstúpil do crew talentovaný piešťanský DJ Yawkyawk.

Na akciách The Art of Vision ste mohli vidieť a počut mnoho hudobníkov, z tých najlepších vyberáme: Blisargon Demogorgon, Noitrik, Xuranium, Pannick, Euphoric, Gappeq, Ondrej Psyla, Ejczka, Mr.Gorby, Heehy, Rahatmahatix, Gyrro a mnoho ďalších...

 

HRAXXO

Facebook

The Art of Vision

Hraxxo je spoluzakladateľ skupiny, booking a crew manažér. Hrávať začal niekedy v dobe, keď vznikali aj prvé párty v réžii crew. Jeho obľúbené subžánre psytrancu sú Forest, Zenonigue, Dark proggy, Morning a tvrdšie odnože Techna... Za hraním cestovával po celom Slovensku. Toho času pôsobí hlavne v Prahe, odkiaľ sa raz ročne vracia do Trnavy, aby zakaždým mohol vdýchnuť život nasledujúcemu Helloweedu, ktorého je tvorcom... Medzi jeho obľúbené labely patrí Zenon records, Parvati, Maharetta, Sangoma, Purple Hexagon records.

 

WAVE AXIS

Soundcloud

Wave Axis pôvodom z Trnavy začal experimentovať s elektronickou hudbou v roku 2002 keď sa dostal k hudobnému softwareu a ku gramofónom. Postupne sa jeho arzenál rozšíril o efekty a syntezátory. Prvé akcie na ktorých ste ho mohli vidieť boli v trnavskom Art Klube a na akciách Neckbreak. Neskôr sa v Trnave sformovala psytrance crew The Art of Vision ktorej členom je dodnes. Momentálne žije v UK a venuje sa masteringu a sound designu pre techno label Xcentrec Birmingham ktorého je spoluzakladateľom. Tento rok vychádza jeho sólový goa trance album, z ktorého budete počuť skladby aj na Helloweede.


 

NOKOKLAUS

Mixcloud

Noko sa od 14 rokov venoval elektronickej hudbe, prevažne minimal technu. Prvý kontakt s psytrance bol v roku 1998 (prvé magnetofónové pásky Hallucinogen, Atmos), čo sú dodnes jeho obľúbení producenti. Psytrance ho naplno očaril na prelome milénia, keď navštívil psytrance párty v Moravanoch nad Vahom, pri Piešťanoch. DJingu sa začal venovať od roku 2003, najprv ako DJ mimo akejkoľvek crew (Tatrance, Spectral Sound, Carpathian parties), neskôr ako člen Carpathian crew a Art of vision z Trnavy. Štýl, ktorý hráva sa nedá jednoznačne zaškatulkovať, prevažuje však tzv. Psygressive (Zenonesque/Glitches). V jeho setoch však možno počut aj prvky proggi, jazzu, techna, etna a oldschool goa. Fav. labels: Zenon, Uroboros, Utopia, Padang, Glitchi Tonic

 

YAWKYAWK

Soundcloud

DjYawkyawk natŕča uši k psychedeliku už skoro dve dekády a postupom času si vymakal svoje dispozície za mixom a plajermi na viacerých open air a klubových akciách. Jeho svojský štýl a selekcia trackov ťa nenechá len tak slopať pivko za barom, takže sa priprav na mocné energické bomby na flóre. Tučné basové linky s poriadnym kickom a hypnotickými rozmanglovanými squilčami odpalované v trackoch od najlepších majstrov zvuku tejto doby budú zdobiť jeho nočný set ktorý si určite nenechaj ujsť.

#crews

265 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page