top of page

Spectral Sound


Predstavujúc jednu z najstarších psytrance crew na Slovensku sa počas svojej existencie predrali už skrz veľa parties. A najmä zážitkov. V súčasnosti sa aktívne podieľajú vystúpeniami na slovenských i zahraničných akciách.

ČLENOVIA

Gyrro, Ellisdee, Elephant

 

FOTKY Z MYSTIKY

 

VZNIK

Spectral Sound predstavuje jednu z najstarších psytrance crew na Slovensku, ktorú v roku 2002 založil Ellisdee spolu s Gyrrom. V roku 2005 túto formáciu doplnil ďalší člen DJ Elephant. V počiatkoch svojej existencie začali organizovať parties, najmä v okolí rodnej Nitry.

Od roku 2006 sa rozhodli vytvoriť jedinečný a nezabudnuteľný projekt slovenskej psytrance scény – festival Mystika, s ktorým im pomáhal i ďalší člen Hrašo. Po šiestich úspešných ročníkoch v návštevníkoch doznievajú pocity aj doteraz. Ďalším, obľúbeným projektom zoskupenia Spectral Sound sa stala party nasledujúca vždy mesiac po Mystike - Kúzla a čary v stratenom údolí.

 

FLYERE

 

ZNÁME MENÁ NA MYSTIKE

 

SÚČASNOSŤ

V uplynulých rokoch má Spectral Sound na rováši zinscenovanie pár úspešných a nimi familiárne nazývaných “žúrok”. Veľmi obľúbený sa stal projekt Spectraliens, na ktorý sa členovia crew snažia vždy dopĺňať line-up najmä svojimi dobrými priateľmi ako Psyonicle, Kary a D.M.O. Na ďalších parties sa snažia line-up obmieňať, prípadne dávajú priestor aj novým začínajúcim DJ-om.

V súčasnosti môžete chalanov ako aktívnych členov psytrance komunity stretnúť na mnoho parties - či už za mixpultom alebo na parkete. Z ich dieľne vyšli projekty ako: Higher Mode, Parallel Worlds, Unique Soundform, Resonance, Tribal Beats, Spiralis, Shambala, Timeline, Quantum Leap, Polskitrans, Lyra Connection a ďalšie.

 

VIDEÁ

Comosis na druhej Mystike (2007)

Mystika III (2008)

Mystika IV (2009)

Posledná Mystika VI (2011)

 

PROFILY ČLENOV

GYRRO

Soundcloud, Facebook

(profil na Psytrance.sk)

Producenta a umelca pod pseudonymom Gyrro drtivej väčšine poslucháčov psytrance ani netreba predstavovať. Úplný začiatok jeho produkcie hudby siaha až do rokov 1994/95. V tom čase sa venoval produkcii žánrov hardcore a gabber pod projektom z názvom Y.A.R.C.I. So žánrom psytrance sa stretol asi v roku 1999. Táto hudba ho natoľko zaujala, že ovplynila jeho ďalšie smerovanie jeho produkcie. Výstupy jeho tvorby sú charakteristické plnou spiritualitou, krystalickymi zvukmi a rovnovážnou atmosférou. Tvrdšie beaty často vkusne dopĺňajú prijemné melódie a kryštalické zvuky.


 

ELLISDEE

Mixcloud

Prvý krát sa stretol s elektronickou hudbou v roku 1994, keď ho oslovila tvrdá a rýchla hudba gabber a hardcore. Postupne objavoval ďalšie hudobné štýly elektronickej hudby ako rave, techno, drum and bass až kým v roku 1999 prvý krát počul psytrance. Od tej doby sa prioritne venuje tejto hudbe a kultúre až dodnes. Od roku 2003 pôsobil ako string art dekoratér. O rok neskôr sa začal venovať aj DJ-ingu. Do svojho repertoára na hlavných pódiách zaraďuje najmä progressive a dynamický psytrance, plný melodických prvkov. Jeho sety sú energeticky naplnené a harmonicky vyvážené. Naplno si však dokáže užiť aj vystúpenia v chill out areas, kde hráva prevažne tanečnejší psychill a chillgressive.

 

ELEPHANT

Mixcloud

Zlomovým sa preňho stalo obdobie okolo roku 1999, kedy sa zoznámil so psytrance hudbou a kultúrou. Táto hudba ho natoľko očarila, že sa začal aktívne venovať mixovaniu psytrance, ktorému sa venuje až dodnes. Možno aj vplyvom toho, že vyrastal na temnejších tónoch metalu, sa jeho sety nesú prevažne v tech-forestových zvukoch a tónoch. Často pod jeho taktovkou zaznievajú žánre forest, darkprogg, alebo techprogg. Následnosť skladieb a dynamika jeho setov majú u poslucháčov vytvorenú, už priam nezameniteľnú, zarytú identitu.

#crews

454 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page