top of page

Psyalaska Tribe


Zoskupenie, ktoré netreba predstavovať asi nikomu, kto je v prostredí slovenskej psytrance komunity čo i len chvíľku. Ľubozvučný názov a priam ikonické pôsobenie. Psyalaska Tribe je jedna z najstarších aktívnych crew pôsobiacich na Slovensku.

Facebook | Muzika | Dekorácie

 

ČLENOVIA

Tím Psyalaska Tribe zahŕňa bohatú zostavu umelcov, podporných členov a nadšencov.

LABEL MANAGER / DECO / DJ / SHANTEA BAR / SPONSOR :)

IGOR PSYALASKA

PRODUCENTI

DIBOLD

HARABURDA

DJs

D.M.O HARY

JASCHI KAPCA

MAGUA MAVERICK

MAVERICK PSYGOR

PYRAMID STAFA

TURO PYRAMID

DEKORATÉR A MALIAR

FOREST ELEMENT

SHANTEA BAR

EVKA a NIKA

 

PSYALASKA PÁRTY GALÉRIA

VZNIK

História Psyalaska Tribe siaha do roku 2001, kedy začala partia nadšencov organizovať prvé psychedelické eventy v rodnej obci Valaská (odtiaľ názov Psyalaska), v “Psyalaska občas klube“. Odvtedy bolo pod záštitou Psyalasky zorganizovaných na pravidelnej báze množstvo podujatí, ktoré si časom získali svojich priaznivcov.

Medzi najvýznamnejšie akcie patria: jarný indoorový minifestival v Banskej Štiavnici CRYSTAL CODE (to the magic forest); dnes už legendárny letný openair festival CHVATIMECH; jesenný indoor festival WE ARE IN SPACE, konajúci sa horskom prostredí pod Chopkom, v srdci Nízkych Tatier; alebo vianočná CRISPMASSDELICA, kde sa vo sviatočnej nálade každoročne stretne mnoho kamarátov.

Na domácej pôde už mali tú česť uvítať viacero známych a obľúbených mien: FUNGUS FUNK, MR.PECULIAR, SULIMA, MANIFOLD, GIDO, DISSOCIACTIVE, CYBERED, NUKY, NAIMA, MALICE IN WONDERLAND, DIRTY SAFFI, SAMADHI, SENSIENT, KALA, DASKINAMURTI, IMAGINARY SIGHT, TERRAFRACTYL, SORROWMURK, COSINUS, MOLE a desiatky iných z celého sveta.

FLYERE

SÚČASNOSŤ

Súčasné okamihy Psyalaska Tribe sú príznačné účasťou dekoračného tímu na mnoho parties po celej Európe, pokračovaním v tvorbe svojich domácich party projektov, ale najmä vydavateľskou činnosťou.

Pod ich záštitou bolo vydaných niekoľko výberoviek. Diela Trip Into Slovak Psyculture, Psychedelic Czechoslovakia alebo EP-čka od artistov, ako: CHORS, HARABURDA, LEFTISM (teraz ZEN CORE), NEBULOSITY a DIBOLD. Tieto tak zostanú nenávratne zapísané ako v dejinách slovenskej kultúry, tak i svetovej psytrance tvorby.

Okrem audio-vizuálneho umenia však Psyalaska Tribe ponúka aj umenie chutí. Ich Shantea Bar je vždy vybavený rôznymi nápojmi a pochutinkami, ktoré dokážu potešiť telo i myseľ každého návštevníka.

Organizovaním parties, festivalov a podporou umelcov však činnosť Psyalaska Tribe nekončí. Po pár rokoch existencie bolo založené pod rovnomerným názvom i občianske združenie, ktoré je, okrem iného, i podporovateľom ekologických organizácii ako napr. PralesDetem.cz (organizácia usilujúca sa o záchranu dažďových pralesov na Sumatre).

VIDEÁ

Chvatimech 2009

We Are In Space 2017

PROFILY PRODUCENTOV

DIBOLD

Východniar Dibold, alias Ľudovít Boldi, reprezentuje darkovú časť Psyalaska Tribe. Jeho hudba je charakterizovaná trippy forest zvukmi a hlbokou atmosférou. Z jeho najposlednejších počinov môžeme spomenúť jeho album Magic of Darkness, ktorý vyšiel pod Psyalaska label.
HARABURDA

Haraburda, alias Marek Gbur, predstavuje ďaľšieho z dlhoročných členov Psyalaska Tribe. Jeho početná tvorba je súčasťou niekoľkých releases a pod Psyalaska Label môžeme spomenúť album "from dawn to dusk", na ktorom sa podieľal spolu s LEFTISM (teraz ZEN CORE).


DJ POSÁDKA

 

Psyalaska Tribe môžeš podporiť aj ty vo forme 2% z daní.

Ak máš záujem, nech sa páči, údaje:

Psyalaska Tribe

Tatranská 234, 976 45 Valaská

IČO: 45028931

Právna forma: Občianske združenie

IBAN: SK1283300000002201538455

kód banky : 8330 (Fio banka)

#crews

1,398 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page