top of page

KAM NA PSY-LETO?


Obľúbené, krásne a teplé ročné obdobie sa nám rozbehlo plným prúdom. Toto leto návštevníkom psytrance party na Slovensku naše crew pripravili výdatný program open-air zábavy.

zdroj:deviantart.net

Prvá časť nášho letného vydania zahŕňa informácie o projekte spolupráce s iným žánrom, oslavu UV umenia a nový projekt z dielne známej crew. Predstavujeme Vám prvé šance pre psy-zážitky leta 2017!

Basement Festival 2017

V polke júna sa fanúšikovia elektronickej hudby môžu tešiť na vypeckovaný víkend plný beatov. Ostrieľaná Basement DNB crew, psôobiaca na scéne drum and bass hudby, pripravila jedinečný projekt festivalu. Projekt, príznačne dľa crew, nazvaný “BASEMENT FESTIVAL“, sa bude konať v termíne 16. – 18. Júna 2017, na starej pevnosti v Komárne!

BASEMENT FESTIVAL dáva pevnosti novú šancu na život. Srdce sa jej znova rozbúcha, tentoraz však v rytme lámaných beatov, reggae vibracií a pravidelnom tepe psy-trance.“ (Oficiálna stránka Basement DNB)

Hlavní organizátori sa rozhodli pre pútavý ťah – poskytnutie priestoru pre psytrance stage. Pre prevzatie tejto neľahkej úlohy sa, našťastie pre milovníkov psytrance, rozhodla iniciatívna Zahadum Sphere crew. “Chalani zo Zahadumky“ vytvorili veľmi lákavý koncept podoby a realizácie celovíkendového psytrance stage, s prezentáciou ako zahraničných, tak i domácich vystupujúcich. Výrazným prvkom zostáva non-stop line-up, v ktorom vás umelci prevedú množstvom žánrov psytrance. Nebude pritom chýbať ani priestor pre chill out.

Zahadum Sphere sa rozhodlo pre nasledovné zloženie vystupujúcich :

Wishi, Unitone, Gyrro a Juju Planet Dub zastúpia pole live-act vystúpení.

Za posádku Dj pilotov zahrá mix zahraničných i slovenských vystupujúcich: Kary, Mr. Teacher, Cummis, Psyonicle, Alyosha, Marschi, Stafa , Flame, D.M.O, Psyguy, Ellisdee, Ypsylon, Elephant, Ewrika, Imroo, Wolfzov, InPsyde, Mystik Noisie, Robas, Pete Sort, Azrael, Mist

Čerešničku na torte navyše dotvorí vizuál od obľúbeného dekoratéra – Apsynthe from Sayp!

Komárňanská pevnosť sa už teší na svojich návštevníkov a my pevne veríme, že psytrance milovníci sa opäť zídu v početnej formácii a vytvoria si tak krajinu zázrakov, ako vždy. :-)

Viac informácií nájdete na oficiálnej fb udalosti a festivalovej webstránke

UVexpo – Festival v inom svetle

Nedávno zahájený projekt prezentácie UV umenia sa teší obľube. Medzinárodný festival UVexpo sa uskutoční aj tento rok, koncom júna na hlavnej pláži v Šali. Presne v termíne 29. júna až 2. júla 2017 si budete môcť plnými dúškami užiť UV umenie, vo všetkých jeho podobách. Tohtoročná festivalová téma je "Budúcnosť". Prezentovať sa budú UV inštalácie, UV svetelná show, UV maľba na tvár a telo, UV Graffiti, UV Tattoo, UV šperky a bytové doplnky.

..uvidíte,čo ste ešte nevideli..“ (organizátori podujatia)

Prevádzať týmto jedinečným štýlom umenia Vás bude zoskupenie dekoratérov, v zložení: FLUOROBOTANICS, LOOP - String Art Collective, h3Omotyl, Galaktic vision, RastaRasto, Acid Wild Flower, Dexempuro, ShumnyDesign.

Vizuál celého podujatia navyše osvieži Holographic video VJ IndiaPositive! UV prevedenie festivalu doplní i bohaté a lákavé spektrum hudobného zastúpenia. Tešiť sa môžete na line-up, zložený zo skvelých vystupujúcich: ATMA, WIRRAREKA & GALACTIC SUN, ZEN CORE, Maryosha DJs, Tripko, Acid Wild Flower, Psyguy, Hraxxo, Bluemonkey, Rastadee, Abnorman, Julah, Audiokata, Shumino.

Medzi ďalšie lákadlá festivalu patria rôzne doplnky programu: workshopy, prednášky a umelecké vsuvky.

Oficiálna stránky udalosti uvádza hneď niekoľko zaujímavých bodov programu: Joga s Majom, Joga so Zuzkou, Prednáška o permakultúre a biopestovaní, Janya ink tattoo, Gitarový workshop s Maťom, Workshop rapu a graffiti s Fantómom, Workshop elektronickej tvorby so Šumiakom, Freaky Shop, Proetattoo art shop, Pivotéka u divokej svine, Mňamky od mojej Zuzanky. Pripravené ďalej budú: vege kuchyňa, joga, bar, aktivity pre deti, voľné stanovanie, plťky, slnečné piesky.

Viac udalostí nájdete na oficálnej facebook udalosti.

Paracarpathia Festival

Po dlhšej odmlke sa na slovenskú psy-scénu vracia aktivita jedinečnej Carpathian Crew! V termíne 14. – 15. júla si pre svojich návštevníkov prichystali nový festival – PARACARPATHIA Festival. V areáli "Na mlyne", v Jaslovských Bohuniciach, vypukne psytrance šialenstvo s množstvom vystupujúcich, chill out zónou, pestrých dekorácií a dobrej nálady.

Line-up je zostavený z viacero zahraničných hostí i mohykánov slovenskej a českej psytrance scény. Návštevníci si budú môcť vypočuť: Oak Spirit (LT), DjElien, (CZ), Psyrastapirat (HR), Cez zce cze (SRB), Cickok (Psyachtronic), Barbarelka (CZ), Harihara, Nokoklas, Rasta Dee, Blue Monkey, Jaschi, Acidko, Psyonicle, Robas, Psyguy, InPsyde, Cummis, Tatyx, D.M.O, Hraxxo, Zarrax, Cerwo, Tamal, Lahcim, Juju Planet Dub, Jožko s Rožkom, Matuzalem, Mixxo, Hades, Redface.

O dekorácie sa postarajú: Sašetka (Independent Theory – CZ), PsYachTronic crew (CZ) a Malee (TT).

Chill out zónu zabezpečí tradične kvalitná Reskaá Crew.

Veríme, že nadšenie návštevníkov bude citeľné a festival sa uchytí v celej svojej energii i prevedení. V dobe konania festivalu už bude prebiehať stred letného obdobia a tak si návšetvníci môžu užiť pravý, letný open-air spirit.

Viac informácií nájete na oficiálnej Facebook udalosti.

#party #festival

846 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page