top of page

Vítanie Nového Psytrance Roka


Európska, prevažne klubová, indoorová sezóna sa pomaly blíži ku koncu. Čakajú nás opäť letné festivaly a podujatia pod holým nebom. Fanúšikovia psytrance po celom svete sa v týchto chvíľach opäť pripravujú na ich výročné umývanie sa na ďalšiu festivalovú sezónu.

Každý rok sa v poslednú májovú nedeľu psytrance komunita vyberie k riekam, jazerám, sprchám a vaniam, aby zmyli minuluročnú “kôru“. Zároveň tak oslávia i úsvit nového roka, festivalov a parties, ktoré tento rok prináša.

Je to druh akéhosi neoficiálneho nového roka psytrance.“ poznamenáva Barry “Psyclone“ Smith – hovorca International Psycommunity. „Kresťania majú svoj, Číňania majú svoj, dokonca i Etiópania majú svoj. Teraz môže mať svoj aj psytrance komunita! Dúfajme, že Nový Rok Psytrance bude raz medzinárodné uznávaný a rozpoznaný, ako verejný sviatok a všetci naši členovia dostanú v práci voľno. (Aj keď, mnohí z nás prácu už nemajú).“

Nesmieme sa však zamieňať s bezdomovcami, ktorí majú obmedzený prístup k vode a niekedy chodia i niekoľko dní neumytí. Členovia psytrance komunity sa tak rozhodli, že sa nebudú umývať ako protest proti modernej spoločnosti ale toto každoročné májové umývanie budú vnímať, ako symbolické gesto k „Duchu party“.

Barry “Psyclone“ Smith pre wundegroundmusic.com ďalej vysvetľuje i životný štýl úplnej absencie umývania sa niektorých členov psy-komunity: „Prečo by sme sa mali prispôsobiť nákladným štandardom spoločnosti? Nenaháňali by nás sa každý deň sprchovať, ak by sa nám tým nesnažili predať nejaký druh alebo značku mydla. Ak chcete povedať, že ľudia sa chcú zúčastňovať týchto špinavých trikov, fajn, je to váš názor. Ale neočakávajte to od nás. My máme svoje špinavé triky a týmito trikmi myslím oblečenie, telá a vlasy. Ak by to záležalo odomňa, nikdy by som sa neumýval. Ale po celom roku bez umývania by ste isto mali problém i nájsť ochotného vodiča autobusu, ktorý by vás zviezol. A, napríklad, všetci vieme, že bez autobusov je ťažké sa dostať na festivaly. Všetci praví psytrance fanúšikovia tak musia podstúpiť obetu pre vyššie dobro.“

Tento životný štýl však už radšej nechávame na uváženie každého psytrance fanúšika. :)

zdroj:www.wundergroundmusic.com

#festival

167 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page